آموزش صنعت کیترینگ

فرانچایز چیست ؟

حتما شما هم نام رستوران های زنجیره ای بلندآوازه ای همچون مکدونالد و برگرکینگ و کافه هایی همچون استارباکس به گوشتان خورده است. چگونه مکدونالد توانسته است تعداد بسیار زیادی شعبه را در اختیار خود بگیرند؟ مدل همکاری مکدونالد با شعبه هایش به چه صورت است؟ 

کارگاه آموزش کنتاکی سوخاری گارنیش

کارگاه آموزش کنتاکی سوخاری گارنیش   مدرس :پژمان علیزاده دانش آموخته آشپزی در ایتالیا و فرانسه سرآشپز سابق هتل استقلال تهران داور مسابقات دست پخت

چگونگی مدیریت رستوران‌ های کوچک

شروع هر کسب و کاری همیشه با دشواری‌های مختص خود همراه است، درخصوص کترینگ  نیز این موضوع صدق می‌کند. برای اینکه میزبان خوبی باشید، باید شادی را به دیگران انتقال دهید و دیگر اینکه کارمندان خود را به خوش برخوردی تشویق کنید تا مشتری را جذب کنند.

اصول و مقررات حاکم بر یک رستوران

در یک رستوران عالی قوانین و استاندارهای بی شماری برای خدمه و پرسنل حاکم است. از خدمت­ رسانی به مشتریان گرفته تا قرار دادن ظروف و طرز ایستادن. ممکن است برخی از این اصول مانند لبخند زدن و مودب بودن برای افراد باتجربه امری عادی باشد اما افراد تازه­ کار باید آداب و رسوم را بیاموزند. اگرچه این اصول در فرهنگ­ ها و شرایط مختلف متفاوت هستند اما در حالت کلی از دستورالعمل­ های مشابه پیروی می‌کنند. با ما همراه باشید با یک مقاله جالب از اصول و مقررات حاکم بر یک رستوران خوب

راه اندازی کسب و کار صبحانه های دیجیتالی

صبحانه یکی از وعده های مهمی است  که مورد غفلت بسیاری از مردم جامعه ما واقع شده است، خصوصا کارمندانی که وقت خوردن صبحانه را ندارند.  مطالعات نیز نشان ازاهمیت این وعده غذایی در تمرکز و بهبود عملکرد کارمندان دارد.  امروزه خانواده ها وقت تهیه صبحانه  مقوی را ندارند  و  کسب و کارهای جدید با نفوذ به این حوزه قصد پر کردن این شکاف را دارند.

ویژگی های یک رستوران خوب

بسیاری از افراد هستند که علاقه زیادی به رفتن به رستوران و خوردن غذای خود در بیرون از خانه دارند ، در این مطلب ویژگی های یک رستوران خوب را به شما می گوییم.   باید برای انتخاب یک رستوران، به نکته های بسیاری به غیر از داشتن غذاهای خوشمزه توجه کرد. این ویژگی ها، همان موضوعی است که ما می خواهیم  به آنها بپردازیم و ۱۲ مورد از مهم ترین هایشان را برایتان بازگو کنیم.