گیله وا ، شمالی در نزدیکی ما

مجموعه گردشگری گیله وا ، شمالی در نزدیکی ما

بررسی نقاط قوت و فرصت های بهبود در مجموعه گردشگری گیله وا – منطقه گردشگری  قلات شیراز

نویسنده : حمیدرضا طباطبایی

مشاور توسعه کار و کسب در صنعت رستوران داری و فست فود

Sorayachef.com

۰۹۱۷۳۱۱۴۲۳۷

 

گیله وا نام تنها بادی است که در گیلان و مازندران می وزد و منشا خوشی هوا و ازدیاد و فراوانی صید و به شکوفه نشستن درختان است . باد گیله وا برخلاف سایر بادها که ویرانگر هستند منشا خیر و برکت است . شاید نیما با انتخاب نام گیله وا که از واژه اصلی گیلماز ( گیلان و مازندران ) برگرفته شده است ، 

البته گیله وا ، با همین نکارش نام رستورانی در منطقه فشم ، در جاده دربند سر – استان تهران –  نیز هست که البته ارتباطی با گیله وا در قلات ندارد .

سلام ،

من حمیدرضا طباطبایی ، مشاور توسعه کار و کسب در صنعت رستوران داری هستم و امروز می خواهم با بررسی برخی از نقاط قوت و فرصت های بهبود در مجموعه گردشگری گیله وا ، برخی از نکاتی را که می تواند برای توسعه کار و کسب علاقه مندان به راه اندازی یک مجموعه گردشگری همراه با کافه – رستوران ، هستند ، مطرح کنم .

گیله وا و موقعیت مکانی :

مجموعه گردشگری گیله وا ، از آن دسته کافه – رستوران هایی است که ، فضا و طبیعت اطراف آن بر محصول اصلی که ارایه خدمات طبخ و عرضه خوراک است ، غالب است . این نوع مجموعه ها یا رستوران ها نمونه های بسیاری داریم . نمونه هایی مانند : رستوران ها و مجموعه های گردشگری در طرقبه و شاندیز مشهد یا رستوران هتل لاله کندوان در روستای کندوان در نزدیکی شهر تبریز ، یا حتی رستوران ها و مجموعه های پذیرایی که در شما ل کشور در کنار یک رودخانه یا آبشار و منطقه ای تفرجگاهی قرار دارد .

من این نوع رستوران ها را با عنوان " اکو رستوران " یا " رستوران محیط زیستی " نامیده ام .

در این نوع رستوران ها سرمایه گذار با استفاده از طبیعت اطراف و بازسازی و فضا سازی در یک محیط طبیعی یا احیای آن به ایجاد یک مجموعه گردشگری و پذیرایی شامل رستوران و کافه یا اقامتگاه می پردازد .

۰۰۳

یکی از نقاط قوتی که در مجموعه گردشگری گیله وا ، وجود دارد همین استفاده از فضاسازی در محیط طبیعی در دامنه کوه منطقه قلات است .

اگرچه فضاسازی ها در طبیعت برای بسیاری از افراد سرگرم کننده و جذاب است ، اما اگر تمهیدات لازم برای رفت و آمد ، افراد به یک اکو رستوران در نظر گرفته نشود ، بخشی از افراد از رفتن به آن منصرف می شوند . در مورد گیله وا نیز این موضوع وجود دارد ، به دلیل فاصله این رستوران از ابتدای ورودی به پارکینگ های منطقه قلات ، شاید گیله وا ،برای  بسیاری از میهمانان سالخورده دور از دسترس باشد .

در این مورد گیله وا ، می تواند از یک ایده خوب برای ساخت اقامتگاه استفاده کند .با توجه به موقعیت مکانی و خوش آب و هوا بودن منطقه قلات ، اگر مجموعه گیله وا ، بتواند خود را به یک اقامتگاه برای اقامت های کوتاه مدت چند روزه میهمانان آماده کند، می تواند جذابیت بیشتری حتی برای میهمانانی که ممکن است موقعیت مکانی گیله وا آنها را از رفتن به آن منصرف کند ،جذاب باشد .

یکی از نقاط قوت گیله وا ، سالم بودن محیط آن از نظر ممنوعیت استفاده از قلیان است. حتی به درخواست مشتریان در برابر پرداخت مبالغ بالا برای تدارک قلیان ، گیله وا از ارایه این خدمات خودداری می کند .

محیط گیله وا ، فضایی خانوادگی و دوست داشتنی دارد .

گیله وا  و منو خوراک ها :

وقتی به مجموعه گردشگری گیله و ا می روید ، انتظار دارید که با مجموعه از منو  خوراک های منطقه شمال ایران پذیرایی شوید . منو خوراک های گیله وا ، این انتظار شما را برآورده می کند .

۰۰۲

اما از فرصت های بهبودی که من در مورد نحوه طبخ و سرو و طعم خوراک های گیله وا، در روز حضورم در گیله وا ( شهریور ماه ۹۴) به یاد دارم ، می توانم به این موارد اشاره کنم :

وقتی یک رستوران تصمیم می گیرد که منوی خود را بر اساس خوراک های محلی تنظیم کند باید به اصل ترکیبات خوراک و پای بندی به اصلات مواد اولیه و دستور پخت محلی را حفظ کند . این موضع زمانی که یک رستوران با خوراک های محلی در مکانی غیر از خاستگاه و منطقه اصلی ، قرار دارد این وظیفه برای صاحبان رستوران بیشتر و مهم تر است .

در کافه رستوران گیله وا ، خوراک های گیلانی و مازندرانی عرضه می شود اما با دستور پخت و طرز تهیه ای که با سلیقه آشپز آن تدارک دیده می شود و نه بر اساس حفظ اصالت در آن .

بنابراین به گیله وا توصیه می کنم نسبت به استاندارد سازی خوراک های خود با حفظ نوآوری و مهم تر از آن پای بندی به طعم و مزه خوراک های اصلی محلی اقدام کند .

سرو خوراک در گیله وا :

دورچین خوراک در رستوران ها اگرچه جندان ضروری نیست اما به یک رسم و عادت برای رستوران ها درآمده است . رعایت تناسب بین مواد دورچین بشقاب خوراک و محتوای اصلی بشقاب بسیار مهم است . این موضوع در گیله وا چندان مورد توجه قرار نگرفته است . به طور مثال در کنار بشقاب کباب و کته مقداری پوره سیب زمینی می بینیدکه هیچ تناسبی با هم ندارند .

index01

یک پرس کته و کباب ترش با حجم کته کمتر از ۱۰۰ گرم و کباب ترش در سیخ چوبی با وزن کمتر از ۱۰۰ گرم به قیمت ۴۷۰۰۰ تومان ، تداعی کننده کم فروشی و گران فروشی برای مشتری است . ( البته این شرایط مربوط به زمان بازدید من در گیله وا در شهریور ماه ۹۴ است ، و تا امروز ، این فرصت های بهبود به نقطه قوت تبدیل شده باشد )

حجم یک پرس خوراک در گیله وا :

حجم هر پرس خوراک در یک رستوران ، در کنار طعم و مزه و شکل ظاهری خوراک بسیار اهمیت دارد . حجم خوراک قیمت را توجیه می کند . در علم آشپزی و تغذیه حجم هر پرس خوراک برای یک فرد بزرگسال بر اساس اجزای تشکیل دهنده مواد غذایی تعیین می شود . قیمت هر پرس خوراک بر اساس حجم هر پرس تعیین می شود .

توصیه می کنم ، گیله وا ، حجم هر پرس خوراک خود را مشخص کند و بر اساس استاندارد مشخص شده خوراک را تهیه و به مشتری تحویل دهد . به طور مثال در منو خود یا در یک کاتالوگ روی میز سرو مقدار وزنی پلو یا چلو یا مقدار گوشت کباب را مشخص کند . بهتر است توصیف مناسبی از خوراک در منو داده شود به طور مثال مشخص کند که برنج دودی کته ای با گوشت کنجه راسته گوسفند کبابی شده

index02

با تمامی نقاط قوت و فرصت های بهبود گیله وا ، ارزش حداقل یک بار دیدن و صرف وقت را دارد . اگر اهل طبیعت گردی و استفاده از فضای آزاد طبیعت هستید ، یا به دنبال مکانی آرام و صمیمی هستید ، "گیله وا "مکان مناسبی برای شما خواهد بود .

از نظر من"  گیله وا "، شمالی در نزدیکی ما است.

فرصت های بهبودی که از گیله وا می توان الگو برداری کرد :

  • اگر قصد راه اندازی یک رستوران با خوراک های محلی در یک مکان دیگر غیر از محل اصلی و خاستگاه آن خوراک را دارید ، از دستور و روش های پخت آن خوراک توسط یک آشپز محلی به طور دقیق اطلاع پیدا کنید و تمامی روش های پخت را به صورت یک دستور پخت استاندارد نگهداری و حفظ کنید .

  • مراقب حجم هر پرس خوراک و تناسب آن با قیمت باشید . مشتریان رستوران شما روی این دو موضوع بسیار حساس هستند .

  • در انتخاب دورچین خوراک ها دقت کنید ، همیشه سلیقه و ابتکار و نوآوری نمی تواند اثر خوبی را داشته باشد .

  • " اکو رستوران ها " را می توان با سرمایه گذاری کم راه اندازی کرد . طبیعت اطراف محل زندگی خود را بررسی کنید شاید بتوانید از امکانات طبیعی اطراف شهر محل زندگی خود برای راه اندازی یک اکو رستوران و کسب و کار خود استفاده کنید .

مقاله بعدی ثریا شف را در مورد ویژگی های یک اکو رستوران در همین سایت بخوانید.

شما می توانید مطالب کوتاه و کاربردی مدیریت و توسعه کار و کسب رستوران داری را درکانال تلگرام ثریا شف به نشانی زیر دنبال کنید.

روی تصویر زیر کلیک و دکمه JOUIN را فشار دهید

showimage.aspx

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *