چگونه رستوران خود را گسترش دهیم ؟

گسترش رستوران نکته ای است که همه رستوران داران، برای حرکت به جلو به آن فکر می کنند و برای آن تلاش می کنند. هدف هر کسب و کار، توسعه عملیات های خود و ایجاد سود است. رستوران ها استثنا نیستند، اما وقتی زمان توسعه فرا می رسد، صاحبان رستوران به خوبی می دانند که چگونه کسب و کار خود را بزرگ کنند. روش های توسعه مختلف برای شرایط مختلف مناسب هستند. یکی از رایج ترین روش های توسعه، فرانچایزینگ رستوران می باشد.

هر نوع توسعه مزایا و معایب خود را دارد و به عنوان یک تاجر یا رستوران دار، باید از اینها آگاه باشید و آنها را به شرایط فعلی خود اعمال کنید تا متوجه شوید کدام روش توسعه بهترین روش برای رستوران شما می باشد. بسیاری از مردم تصور دارند که فرانچایزینگ یک روش توسعه مناسب برای رستوران نیست، در حالی که کسانی هستند و معتقدند که فرانچایزینگ رستوران ها آینده توسعه در فضاهای رستوران می باشد.

فرانچایزینگ رستوران چیست؟

فرانچایز یک امتیاز از نام تجاری است که سرمایه گذار حق استفاده از آن را خریداری کرده است. این برند توسط رستوران والد ایجاد می شود، عملیات و اداره رستوران ها والد یا اصلی صورت می گیرد. و سرمایه گذار به سادگی از نام برند برای کسب سود استفاده می کند. در حالی که سرمایه گذار روزانه به کارها و عملیات های روزانه خود ادامه می دهد، تصمیمات بزرگتر مانند روش آموزش، مکان و تکنولوژی های مورد استفاده توسط رستوران اصلی تعیین می گردد. این یک رابطه قراردادی با هنجارهای از پیش تعریف شده و ساختارهای قدرت است که تعریف می کند که چگونه امتیازها در حال اجرا هستند. مدل های فرانچایزهای بسیاری وجود دارد که شما می توانید انتخاب کنید تا با آنها حرکت کنید.

مزایای توسعه از طریق فرانچایزینگ رستوران

زمانی که یک رستوران به دنبال توسعه است، فرانچایزینگ رستوران قطعا یکی از گزینه های موجود می باشد. دلیل اینکه گرایش به این نوع توسعه افزایش یافته است این است که این روند دارای مزایای متمایزی برای سرمایه گذاران می باشد. در اینجا برخی از دلایلی که رستوران ها، فرانچایزینگ را انتخاب می کنند در زیر آورده شده است:
1-سرمایه گذاری کمتر

فرانچایزینگ رستوران مقدار زیادی از سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی را ذخیره می کند. اگر یک رستوران تصمیم بگیرد که امتیاز نگیرد، سرمایه نه تنها شامل تمام هزینه های ثابت و هزینه های عملیاتی است بلکه ریسک را نیز افزایش می دهد. به عنوان تنها سرمایه گذار، شما یا باید برای توسعه خود سرمایه گذاری کنید یا یک وام بگیرید که مسئولیت شما را افزایش داده و در هزینه ها و توانایی شما برای رسیدن به شکست منعکس خواهد شد.
فرانچایزینگ رستوران این مشکل را برطرف می کند چون حالا سرمایه گذار نیاز به خرید حق استفاده از برند شما را دارد، که برای شما نیز سودی به همراه خواهد داشت. این باعث یک ایجاد درآمد برای شما می شود. علاوه بر این، بخشی از سرمایه توسط سرمایه گذار به اشتراک گذاشته می شود که نه تنها مشکلات بخش مالی شما را کم می کند، بلکه به رستوران این امکان را نیز می دهد که به راحتی با حداقل بدهی ادامه دهد. این یک تصمیم عاقلانه برای دو طرف می باشد و طول عمر برند را بیشتر می کند.

 

2- حضور قدرتمندتر برند

اگر می خواهید این کار را به سرعت انجام دهید، فرانچایزینگ رستوران ساده ترین راه برای گسترش برند شما می باشد. فرانچایزینگ به شما این اجازه را می دهد در یک زمان در چندین مکان حضور داشته باشید بدون اینکه منابع تان دچار خستگی شوند. این کار باعث حضور شما در چندین شهر و حتی در مناطق مختلف یک شهر می گردد. دسترسی گسترده تر به برند شما نه تنها در فضای فیزیکی بلکه در ذهن مشتریان هدف شما نیز افزایش می یابد. در حقیقت هر چقدر نام برند و رستوران شما برای مشتریان هدف شما آشناتر باشد، باعث فروش بیشتر شما خواهد شد. نه تنها به شما کمک می کند سریع تر و به شیوه ای مقرون به صرفه تر به مشتریان احتمالی خود دسترسی داشته باشید، بلکه حور شما در ذهن مشتریان باعث ایجاد وفاداری مشتریان نسبت به خروجی کار شما می باشد.


3- بازاریابی طبیعی بیشتر

در این روزهای رستوران ها، هر روز رستوران های جدیدی به وجود می آیند. در این سناریو، یک برنامه بازاریابی خوب می تواند رستوران شما را بسازد یا از بین ببرد، ولی بازاریابی به خودی خود فعالیتی گران است، و مهمترین شکل بازاریابی، بازاریابی ارگانیک یا طبیعی می باشد. زمانی که رستوران شما به صورت طبیعی به مشتریان بالقوه خود دسترسی پیدا می کند، از طریق منابعی مانند تبلیغات کلامی، اثرات بسیار بیشتری از بازاریابی می باشد که برای آن هزینه کرده اید. بازاریابی طبیعی هزینه ای برای شما ندارد ولی چالش برانگیز است.
زمانی که رستوران خود را از طریق فرانچایزینگ گسترش می دهید، شبکه ای از افراد که برای شما بازاریابی ارگانیک یا طبیعی برای شما انجام می دهند، تشکیل می دهید. این شبکه فرانچایزهای شما می باشد. همانطور که قبلا گفته شد، احساس مالکیتی که از طریق سرمایه گذار وجود دارد بسیار بیشتر از احساس مالکیتی می باشد که از طریق استخدام فردی به عنوان مدیر به وجود می آید. به همین دلیل، صاحبان حق امتیاز بیشتر تمایل دارند در مورد رستوران صحبت کنند و کسانی را که در جمع حاضر هستند را حداقل برای بازدید از رستوران تشویق کنند. این باعث ایجاد جریانی از بازاریابی به نام بازاریابی دهان به دهان می باشد. همچنین با توجه به اینکه، توسعه از طریق فرانچایز، اغلب در بازار بکر شهرهای مختلف وجود دارد، باعث ایجاد یک برنامه بازاریابی برای شما می شود که رستوران خود را بین افراد محلی آشنا سازید.


4- تخصیص بهتر منابع

همانطور که قبلا ذکر شد، گسترش از طریق فرانچایزینگ، تعداد زیادی از منابع مورد نیاز سرمایه گذار را تامین می کند. به عنوان یک برند، این به شما این امکان را می دهد که این منابع آزاد شده را در کسب و کار خود به کار ببندید. با پولی که پس انداز می کنید، می توانید فناوری های خود را ارتقا بدهید، نوآوری در محصولات به وجود آورید. یا حتی گزینه های بازاریابی بهتری را در نظر بگیرید. منابع محدود شما را می توان برای استفاده بهتر به کار برد زیرا بار گسترش و توسعه رستوران را با دیگر سرمایه گذاران تقسیم کرده اید و که آنها فعالیت های روزمره را به جای شما انجام می دهند.

 

 

حمیدرضا طباطبایی

مشاور توسعه کار و کسب در صنعت رستوران داری و فست فود

09129381912 

شما می توانید مطالب کوتاه و کاربردی مدیریت و توسعه کار و کسب رستوران داری را درکانال تلگرام ثریا شف به نشانی زیر دنبال کنید.

 http://t.me/sorayachefiran

از صفحه اینستاگرام ما هم دیدن بفرمایید : ghazasanat#

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *