ویژگی مهم یک کافه رستوران موفق

مطمئنا همه شما که اهل رستوران و کافه هستید نام کافه نادری را شنیده اید! 

این کافه‌ی قدیمی با گذشت ۵۰ سال هنوز پابرجاست و با اینکه نسبت به کافه‌های دیگر فضایی بسیار ساده دارد اما کماکان طرفداران پر و پاقرص خود را دارد که اغلب یا افرادی هستند که از نشستن روی صندلی‌های قدیمی و بودن در فضای نوستالژیک این کافه که زمانی پاتوق چهره‌های ادبی بی‌نظیری بوده است، لذت می‌برند یا خودشان از شاعران و نویسندگان معاصر و طرفداران ادبیات مدرن هستند.

ایا می دانید یکی از دلایل اصلی موفقیت این کافه رستوران چیست ؟

به طور پیوسته به مشتریان خود تجربه مشابهی می دهد !!! 

تداوم یک کلید اصلی، و راز موفقیت بیشتر مشاغل موفق در جهان است. مشتریان شما باید بدانند بار دوم، سوم، وچهارمی که وارد کافه ی شما می شوند چه تجربیاتی را خواهند داشت. تحقیقات نشان داده است اگر مشتریان شما تنها یک بار قهوه ی بدی را در کافه ی شما بنوشند، 50% آنها عصبانی خواهند شد، 17% آنها از خرید آن قهوه پشیمان خواهند شد، و 6% درصد آنها احساس خواهند که روزشان به طور کلی خراب شده است. و این امر ادامه دادن کار شما را مختل خواهد کرد.
مشتریان بخصوص خود را بشناسید و نیازهای آنها را هر بار که کافه ی شما را انتخاب می کنند در نظر بگیرید. این روزها، داشتن یک برنامه ی وفادارسازی مشتریان بسیار مناسب به نظر می رسد، اما شما فراتر روید و مطمئن شوید که کافه ی شما چیزی برای وفادار ماندن مشتریان ارائه می کند. کافه ی شما باید یک احساس اطمینان هر روزه را برای مشتریان، چه از طریق انرژی مثبت فضای کافه، دکوراسیون، رفتار کارمندان، و یا محصولات خوشمزه ، فراهم کند.

 

 

حمیدرضا طباطبایی

مشاور توسعه کار و کسب در صنعت رستوران داری و فست فود

09129381912 

شما می توانید مطالب کوتاه و کاربردی مدیریت و توسعه کار و کسب رستوران داری را درکانال تلگرام ثریا شف به نشانی زیر دنبال کنید.

 http://t.me/sorayachefiran

از صفحه اینستاگرام ما هم دیدن بفرمایید : ghazasanat#

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *