ویرایش بعدی استاندارد ISO 22000

ویرایش بعدی استاندارد ISO 22000 سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی منتظر دریافت نظرات شماست

sorayaco.ir_22000news

استاندارد بین المللی ISO 22000 سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی در سال 2005 منتشر شد. از آن زمان، نیازهای بازار، تکامل یافته اند و در سپتامبر سال جاری برنامه هایی برای تجدید نظر در این استاندارد وجود دارد.
اگر شما یکی از ذینفعان درگیر در زنجیره مواد غذایی هستید و استاندارد ISO 22000 را استفاده، استقرار، یا به آن رجوع می¬کنید، منتظر شنیدن نظرات و انتقادات و پیشنهادات شما را درباره این استاندارد هستیم.
برای حفظ ارتباط موضوعی، استانداردهای ایزو هر 5 سال یکبار برای تجدید نظر مورد ارزیابی قرار می¬گیرند. کمیته فنی ISO/ TC 34/SC17 که استاندارد ISO 22000 را تدوین نمود در حال بررسی و جمع آوری نظرات تا پیش از شروع بازنگری در ماه سپتامبر است.
بنابراین، اگر شما نماینده صنعت، مصرف کنندگان، دولت ها، تنظیم کننده، آزمایشگاه ها، و یا هر سازمان فعال دیگر در صنایع غذایی هستید درباره این استاندارد چه نظری دارید، چه مواردی از آن باید اصلاح شود
و آیا در اجرای آن با مشکلی مواجه شدید؟
استاندارد 22000 ISO طراحی شده است تا توسط هر سازمان در سراسر زنجیره غذا، از جمله بنگاه¬های اقتصادی کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار گیرد. این استاندارد با ایجاد یک چارچوب برای ایجاد اصول، روش ها و دستورالعمل های مدیریت ایمنی مواد غذایی به توسعه مقرون به صرفه مدیریت در صنعت نیز کمک می کند. علاوه بر این، ابزارهای عملی مورد نیاز برای مدیریت ایمنی مواد غذایی به عنوان یک سیستم واحد منسجم را نیز فراهم می¬آورد.
نظر سنجی ISO در مورد گواهینامه نشان می دهد که تعداد گواهی¬های صادر شده برای استاندارد ISO 22000 بین سال های 2011 و 2012، 20 درصد افزایش یافته است و در حال حاضر این استاندارد در 142 کشور جهان تایید شده است.
 
منبع: وب سایت سازمان ملی استاندارد
مترجم: سعید حسنی
ویراستار: کیواندخت پیرمحمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *