لی کاشینگ ثروتمندترین مرد آسیا، رئیس هلدینگ چونگ کونگ

لی کاشینگ ثروتمندترین مرد آسیا، رئیس هلدینگ چونگ کونگ

sorayaco.ir_Lee

لی کا شینگ متولد سال 1928 در چین است و تحصیلات دانشگاهی ندارد.
«اگر فکر کنید، آماده خواهید شد. اگر آماده شوید، هیچ نگرانی نخواهید داشت.»

بقیه را در ادامه بخوانید …

لی کا شینگ ثروتمندترین مرد آسیا به تخمین بلومبرگ ثروتی 2 /31 میلیارد دلاری دارد و به‌دلیل فعالیت‌های انسان‌دوستانه و عظمت امپراتوری تجاری‌اش، قدرتمندترین مرد آسیا در حوزه تجارت محسوب می‌شود.
 او در فهرست تاثیرگذارترین شخصیت‌های 25 سال اخیر کهنسال‌ترین فرد است. فعالیت‌های تجاری او بسیار گسترده است و در 52 کشور جهان 270 هزار کارمند دارد. او در استان گوانگدونگ چین به دنیا آمد اما خانواده‌اش طی جنگ چین و ژاپن به هنگ‌کنگ گریختند. اندکی پس از این سفر پدرش بر اثر بیماری درگذشت و او در سن 9 سالگی مدرسه را ترک کرد و در یک کارخانه تولید ساعت به‌کار مشغول شد.
 در چهارده سالگی در یک شرکت تجاری که در حوزه پلاستیک فعالیت می‌کرد، مشغول به‌کار شد. در سال 1950 او برای آنکه کسب و کار خود را راه اندازد از شرکت یاد شده خارج شد. در آن دوره او به ساخت اسباب بازی‌های پلاستیکی و اقلام مصرفی روزمره پرداخت. 
لی، کارخانه خود را به ماشین‌آلات جدید مجهز کرد تا بر تولید گل‌های پلاستیکی متمرکز شود زیرا با مطالعه نشریات تجاری فهمید محصولاتش در ایتالیا طرفداران زیادی دارد. او تصور می‌کرد تولید گل‌های پلاستیکی افق تجاری بهتری برایش 
دارد. 
او به‌دلیل موفقیت‌هایی که طی 6 دهه اخیر در حوزه تجاری داشته و توانسته به ثروتمندترین مرد آسیا تبدیل شود در فهرست شخصیت‌های تاثیرگذار ربع قرن اخیر قرار گرفته است. همان‌طور که کارلوس اسلیم بر تمام جنبه‌های تجاری و زندگی مردم مکزیک تاثیرگذار بوده است، لی در هنگ کنگ بر هر چیز از مخابرات و برق گرفته تا خرده‌فروشی، املاک و کشتیرانی تاثیرگذار است و البته فعالیت‌های تجاری شرکت‌های او بسیار بیش از هنگ‌کنگ را شامل می‌شود. 
لی، مالک بزرگ‌ترین اپراتور خصوصی پایانه‌های کانتینری با بنادری است که در سرتاسر جهان از انگلستان تا پاناما وجود دارند. او همچنین مالک بزرگ‌ترین خرده‌فروشی لوازم آرایشی و زیبایی به نام ‌ای اس واتسون است که از اروپا تا چین فروشگاه دارد. او به «سوپرمن» هنگ‌کنگ مشهور است

منبع : سایت روزنامه دنیای اقتصاد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *