لری الیسون از بنیان‌گذاران شرکت اوراکل

لری الیسون از بنیان‌گذاران شرکت اوراکل

لری الیسون از بنیان‌گذاران و مدیرعامل شرکت اوراکل در سال 1944 در نیویورک سیتی متولد شد و تحصیلات خود را در دانشگاه‌های ایلینویز و شیکاگو ناتمام گذاشت.
«من به موفقیت معتادم. هر چه بیشتر موفق می‌شوید، بیشتر مایلید موفق شوید.»

sorayaco.ir_lary

لری الیسون نمونه‌ای از داستان موفقیت آمریکایی است: او فرزندخوانده‌ای است که به یکی از ثروتمندترین افراد در جهان تبدیل شد. آنچه او را به یک تحول آفرین تبدیل کرد، نقش پیشرویی است که در شکل‌دهی به شرکت‌های مختلف استفاده‌کننده از فناوری اطلاعات داشته است

شرکت اوراکل که بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نرم‌افزارهای اداری است، داده‌های انبوه و محاسبات انبوه تجاری را آنطور که ما اکنون آن را می‌شناسیم، تعریف کرد. محصولات شرکت اوراکل در تک تک 100 شرکت بزرگ جهان و 400هزار شرکت دیگر در 145 کشور جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
الیسون در نیویورک به دنیا آمد، اما در شیکاگو و توسط عموی مادرش بزرگ شد. او، لری را در 9 سالگی به فرزندی قبول کرد. الیسون پس از دوران نوجوانی پرتلاطم و ترک تحصیل از دو دانشگاه به غرب رفت و در آنجا به نوشتن کد برای شرکت‌های فعال در حوزه فناوری نظیر آمپکس پرداخت. طی دهه 1990 شرکت اوراکل متحول شد و توانست برای محصولات خود مشتری بیابد.  بانک‌ها، خطوط هواپیمایی، تولیدکنندگان خودرو و خرده‌فروش‌ها مشتری نرم‌افزارهای این شرکت شدند. شرکت اوراکل جزو نخستین شرکت‌هایی بود که برنامه‌های نرم‌افزاری سازگار با اینترنت تولید می‌کردند و همین پیشرو بودن سبب شد در رقابت با شرکت‌هایی نظیر سایبست و انفورمیکس پیروز شود.  همزمان با آنکه شرکت‌ها بیشتر با افراد و ابزارها مرتبط می‌شوند و خدمات و محصولات جدید از داده‌های تراکنش‌ها استخراج می‌شود نیاز به شرکت‌هایی نظیر اوراکل بیشتر می‌شود.
طبق گزارش مجله فوربس در سال 2012 لری الیسون در رده پنجم ثروتمندترین افراد دنیا قرار گرفت. فوربس اعلام کرد ارزش خالص دارایی‌های الیسون 40 میلیارد دلار است.
او در سال 1971 با انجام سرمایه‌گذاری شخصی به مبلغ 2000 دلار آزمایشگاه‌های توسعه نرم‌افزار را بنیان گذاشت. در سال 1979 این شرکت به Relational Software Inc (نرم‌افزار رابطه‌ای) تغییر نام داد که بعدها با ارائه محصول اصلی این شرکت- پایگاه داده اوراکل- و براساس نام آن مجددا  به شرکت اوراکل تغییر نام یافت

منبع : سایت روزنامه دنیای اقتصاد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *