قیمت گذاری منوی کافی شاپ

قیمت گذاری منوی کافی شاپ کاری است که انجامش چندان سخت به نظر نمی‌رسد. اما هنگامی که آستین‌ها را بالا می‌زنید، درخواهید یافت که برای محاسبه و تعیین قیمت‌های مطلوب و البته منصفانه نیاز به مطالعه، صرف زمان و سروکله زدن با بازه‌ی قیمت‌های پیشنهادی دارید که به مراتب کار چندان آسانی هم نیست.

طراحی منوی کافی شاپ می‌تواند کار جذاب و هیجان انگیزی باشد اما باید اعتراف کرد که زمانی که نوبت به قیمت گذاری منوی کافی شاپ می‌رسد مسائل پیچیده‌تر می‌شوند؛ به این دلیل ساده که هنگام مشخص کردن قیمت هر آیتم شما نمی‌دانید که مشتری چه عکس العملی به این قیمت نشان خواهد داد.

هنگام راه اندازی کسب و کار معمولا افراد وسواس زیادی درمورد قیمت‌ها، میزان سود بدست آمده، هزینه‌ها و … به خرج می‌دهند و بدون شک شما هم نمی‌خواهید قیمت‌ها را بیش از اندازه زیاد یا کم تعیین کنید.

اما نباید نگران شوید. اگر چه پروسه قیمت گذاری منوی کافی شاپ دشوار به نظر می‌رسد ولی با در نظر گرفتن چند مورد کلی می‌توانید به سادگی این مرحله از کار راه اندازی کافی شاپ را هم پشت سر بگذارید.

نگاهی به بازار و قیمت‌های رقبا بیاندازید تا ببینید کافی شاپ‌های دیگر در منطقه‌ی شما چه هزینه‌ای را برای آیتم‌های مشابه منوی شما انتخاب کرده‌اند و مشتریان در این بخش از شهر برای هر کدام از موارد منو چه هزینه‌ای حاضرند بپردازند. بازه‌ی مطلوب برای مشتری‌ها را پیدا کنید و سپس بر حسب جایگاه و ارزش‌هایی که دارید، انتخاب کنید که می‌خواهید کمترین قیمت را در این بازه انتخاب کنید، بیشترین قیمت را یا قیمت متوسط را

 

یادتان باشد که زمانی که قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کنند باید به روش‌های مختلف مزایای رقابتی‌تان را به مشتریانتان یادآوری کنید تا بتوانید آن‌ها را حفظ کنید.

 

حمیدرضا طباطبایی

مشاور توسعه کار و کسب در صنعت رستوران داری و فست فود

09129381912 

شما می توانید مطالب کوتاه و کاربردی مدیریت و توسعه کار و کسب رستوران داری را درکانال تلگرام ثریا شف به نشانی زیر دنبال کنید.

 http://t.me/sorayachefiran

از صفحه اینستاگرام ما هم دیدن بفرمایید : ghazasanat#

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *