سرگئی برین، لری پیچ، اریک اشمیت : تیم مدیران گوگل

سرگئی برین، لری پیچ، اریک اشمیت : تیم مدیران گوگل

لری پیچ از موسسان و مدیرعامل گوگل در سال 1973 در ایالت میشیگان به دنیا آمد و دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم رایانه است.
سرگئی برین متولد سال 1973 و دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم رایانه از دانشگاه استنفورد است.
اریک اشمیت در سال 1955 در واشنگتن متولد شد و دارای مدرک دکترای علوم رایانه از دانشگاه کالیفرنیا، برکلی است.

farsiss.ir_google

«نکته جالب این است که ما بخشی از زندگی روزمره مردم هستیم. شبیه مسواک زدن.»

بقیه را در ادامه مطلب بخوانید…

همه ما می‌دانیم که وقتی نام یک شرکت به یک فعل تبدیل می‌شود آن شرکت تاثیر عمیق فرهنگی دارد و برای شرکت گوگل این اتفاق افتاده است یعنی واژه گوگلینگ (Googling) اکنون به‌عنوان یک فعل به‌کار می‌رود.
گوگل چگونگی توزیع محتوای سایت‌های اینترنت و مصرف این محتوا را دگرگون کرده است. گوگل کاربران را قادر ساخته به ایجاد محتوا و برقراري ارتباط با آن بپردازند و نیز سایت‌ها بر مبنای نتایج جست‌وجوهایی که کاربران در گوگل می‌کنند بازدیدکننده پیدا می‌کنند.
ما این سه نفر را در فهرست تاثیرگذارترین شخصیت‌های ربع قرن اخیر در یک جایگاه قرار دادیم زیرا نمی‌توان سهم مشترک آنها در رشد گوگل و گسترش فعالیت‌های آن را از هم جدا کرد و این سه نفر همزمان با آنکه زمینه ارائه خدمات متنوع را در گوگل فراهم کردند این شرکت را به یک ماشین پول ساز، و مرکزی برای نوآوری تبدیل کردند.
هرچه گوگل در حوزه جست‌وجو امکانات پیشرفته‌تری در اختیار کاربران قرار می‌دهد و از فناوری‌های پیشرفته‌تری بهره می‌برد، توانایی آن برای استخراج داده‌های مربوط به استفاده‌کنندگان بیشتر می‌شود و از این داده‌ها برای توسعه بخش تجاری و تبلیغات گوگل استفاده می‌شود.
در حال حاضر، گوگل سالانه 40 میلیارد دلار درآمد دارد. اریک اشمیت می‌گوید: آنها که سریع‌تر می‌آموزند پیروز خواهند شد و سرگی برین در پی آن است که گوگل را به سومین نیمه مغز کاربران تبدیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *