روشهای نوین بازاریابی برای رستوران و فست فود(قسمت آخر)

روش های نوین بازاریابی برای رستوران و فست فود(قسمت آخر)

دوستان عزیز ، در ادامه  مقاله روش های نوین بازاریابی برای رستوران و فست فود به بررسی چند روش آخر می پردازیم …

پیتر دراکر ، پدر علم مدیریت می گوید که کار صاحب کسب و کار ، تنها دو چیز است : بازاریابی و نوآوری. پرداختن به بقیه کارها تلف کردن وقت است .

16-از یک ابزار رزرو آنلاین رستوران استفاده کنید .

از مشتریان خود دعوت کنید در سایت‌هایی که برای همین منظور راه‌اندازی شده خدمات شما را رزرو کنند. برای اینکه این فرآیند برای شما و مشتریانتان ساده‌تر شود به یک ابزار رزرو آنلاین رستوران نیاز دارید. بعضی‌اوقات مردم تمایل ندارند گوشی تلفن را بردارند، بجای آن ترجیح می‌دهند رزرو را از طریق چند کلیک انجام دهند.

17. توصیه مشتریان 

یکی از قویترین ابزار برای فروش ، استفاده از توصیه مشتریان است . ویل راجرز می گوید : از شخص دیگری بخواهید تا شیپورتان را به صدا درآورد و صدا بسیار قویتر خواهد بود.  وقتی یک تولید کننده لبنیات می گوید ماست او بهترین و تازه ترین است خودش شیپورش را بصدا در می آورد و صدای بلندی نخواهد داشت . همه فکر خواهند کرد ماست بند نمی گوید ماستش ترش است .

ولی اگر همسایه تان بگوید هفته قبل آن ماست را خریدم و آنقدر تازه و خوشمزه بود که بچه ها باز هم از آن می خواستند و برگشتم و یک سطل دیگر هم از آن خریدم ، این ادعا بطور شگفت انگیزی قدرت پیدا می کند و شما آنرا باور می کنید . چند کلمه از مشتریان راضی و خوشحال ، تاثیر عمیقی بر آگهی شما خواهد گذاشت . 

18. استفاده از بازاریابی مستقیم در تبلیغات 

بازاریابی ایمیلی در مقایسه با بازاریابی مستقیم کاراتر است، بیشتر دوستدار محیط است و راه سریع‌تری برای اطلاع‌رسانی به مشتریان فراهم می‌کند. خبرنامه الکترونیکی خود را از طریق رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایتتان و درون رستوران خود ترویج کنید. شما باید مشخص کنید که کدام بهترین کارکرد را برای شما خواهد داشت.

19. در رسانه‌های اجتماعی حضورداشته باشید.

به‌وسیله یک حضور تعاملی جذاب در رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی دهان به دهان خود را تقویت کنید. این به شما امکان می‌دهد که بتوانید با مشتریان خود در هر ۳۶۵ روز سال در تعامل باشید، برند خود را به نمایش بگذارید و از مشتریان بخواهید تجارب خود در رابطه با کسب و کار شما را به اشتراک بگذارند. این‌ها بینهایت ارزشمند هستند.

 

​20. یک وب‌سایت فعال داشته باشید.

آیا مشتریان محلی می‌توانند رستوران شما را در اینترنت پیدا کنند؟ به‌وسیله یک وب‌سایت کاملاً بهینه‌شده که آنچه شما می‌خواهید را انجام می‌دهد اطمینان حاصل کنید که چنین است. نکته اصلی این است که پیش از اینکه مشتریان رقبای شما را پیدا کنند آن‌ها را به وب‌سایت خود بگشایند. می‌توانید یک وبلاگ درباره غذاها ایجاد کنید، غذاهای مخصوص روزانه را فهرست کنید و بازدیدکنندگان را به پروفایل‌هایتان در رسانه‌های اجتماعی و سایت‌های نقد و بررسی آنلاین هدایت کنید.

21. دلایلی برای انتخاب رستوران ما

در آخر باید بتوانید چند دلیل بسیار خوب و مهم برای انتخاب رستورانتان توسط مشتریان پیدا کنید و تبلیغات نمایید . 

 

حمیدرضا طباطبایی
مشاور توسعه کار و کسب در صنعت رستوران داری و فست فود

09129381912 

شما می توانید مطالب کوتاه و کاربردی مدیریت و توسعه کار و کسب رستوران داری را درکانال تلگرام ثریا شف به نشانی زیر دنبال کنید.

 http://t.me/sorayachefiran

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *