راه اندازی یک کار و کسب با منوی صبحانه

اگر می خواهید با سرمایه کم صاحب یک کافه رستوران شوید ،هر روز صبح ، صبحانه بخورید!


حمیدرضا طباطبایی
مشاور توسعه کار و کسب در صنعت رستوران داری و فست فود
mysorayaco@gmail.com

با عضویت در کانال رسمی ثریاشف در تلگرام، می توانید از آخرین خبرهای این شرکت اطلاع پیدا کنید.

کافیه روی تصویر زیر کلیک و دکمه JOUIN را فشار دهید

showimage.aspx


در دنیای امرزو یکی از فعالیت های خوب و رو به رو رشد رستوران ها و کافه رستوران ها ، تدارک و عرضه صبحانه است.
در کشور ما ایران ، هنوز عادت صبحانه خوردن در خارج از منزل، مانند کشورهای اروپایی و آمریکا رواج پیدا نکرده است و تصمیم به صرف صبحانه در خارج از منزل برای خانواده های ایرانی بیشتر جنبه یک تفریح روز تعطیل را دارد . اما با همین شرایط هم ،راه اندازی یک کافه رستوران که فقط منوی صبحانه را تدارک ببیند می تواند کار و کسبی پر درآمد باشد .
به تدریج عادت صرف صبحانه خارج از خانه ، با توجه به رشد فعالیت های اقتصادی و کار بیرون از منزل ، روبه گسترش است . یکی از کسب و کارهایی که می تواند برای کسانی که می خواهند با سرمایه گذاری کم برای خود کافه رستورانی راه اندازی کنند راه اندازی یک کافه – رستوران با منویی برای صبحانه است.
راه اندازی یک کافه – رستوران برای عرضه صبحانه چند مزیت دارد که برای شروع فعالیت های رستوران داری برای افرادی که سرمایه زیادی برای خرید تجهیزات ، استخدام افراد با تجربه ، اجاره مکان های بزرگ ندارند ، می تواند قابل توجه باشد . کافه رستوران هایی که صبحانه عرضه می کنند این مزایا را دارند :
•    نیاز به آشپزخانه های بزرگ ندارند .
•    برای شروع کار و تدارک راه اندازی یک صبحانه خوری، به آموزش های تخصصی در سطح بالا نیاز ندارد و با گذراندن دوره های کوتاه مدت ۶ تا ۱۲ ساعت می توان، آگاهی و آشنایی لازم برای انجام فعالیت های کافه – رستوران صبحانه خوری را به دست آورد . ( به مجموعه آموزش های منوی صبحانه ثریا شف رجوع کنید. )
•    تجهیزات زیاد و حرفه ای نیاز ندارد . برای راه اندازی یک صبحانه خوری ، با حداقل لوازم آشزخانه ( حتی در سطح خانگی ) می توان یک کافه – رستوران برای تدارک و عرضه منوی صبحانه را راه اندازی کرد .
•    صبحانه یک وعده مهم و اصلی غذایی است ، بنابراین کافه رستوران هایی که اقدام به عرضه صبحانه می کنند ، با هیچ مخالفت و تبلیغات منفی مانند آنچه در مورد فست فودها اتفاق افتاده است ، روبرو نمی شوند .
•    وعده های صبحانه معمولا ارزان قیمت است بنابراین می تواند گروه وسیعی از مردم را از نظر اقتصادی در دامنه مشتریان خود قرار دهد .
اگر قصد راه اندازی یک صبحانه خوری را دارید به این نکات توجه کنید :
•    برای انتخاب محل کافه رستوران خود برای عرضه صبحانه یک مکان پر رفت آمد یا مکان پرجمعیتی را انتخاب کنید . مانند مکان هایی نزدیک به ادارت بزرگ دولتی و خصوصی که کارمندان آن صبح زود به سرکار می آیند یا مکان های نزدیک باشگاه های ورزشی یا مجتمع های بزرگ مسکونی ، می تواند مکان های خوبی برای راه اندازی یک کافه – رستوران ویژه سرو صبحانه باشد .
•    در منوی صبحانه خود از موادی مانند سوسیس و کالباس استفاده نکنید.
•    منوی صبحانه کافه – رستوران خود را شبیه به بوفه صبحانه هتل ها در نظر نگیرید. عرضه صبحانه در هتل ها با یک کافه – رستوران متفاوت است.
•    منوی صبحانه خود را بر اساس صبحانه های ایرانی که انواع شیر و لبنیات ، تخم مرغ و انواع نان های تازه در آن قرار دارد تنظیم کنید.
•    در منوی صبحانه خود تنوع غذایی حداکثر تا ۹ نوع خوراک در نظر بگیرید . تعداد زیاد خوراک در منوی صبحانه معمولا باعث سردرگمی مشتری می شود تا حدی که ممکن است منجر به صرف نظر کردن مشتری از سفارش صبحانه شود .
•    برای تنوع در منوی صبحانه کافه – رستوران خود از غذاهایی مانند انواع آش ها ، انواع کوکو و انواع کتلت ها نیز می توانید استفاده کنید.اما در این کار افراط نکنید. بهتر است منوی صبحانه خیلی شبیه به منوی عصرانه یا میان وعده نشود.
•    با یک محاسبه دقیق هزینه های تمام شده برای خوراک های منوی خود ، وعده های غذایی با قیمت پایین و کیفیت قابل قبول برای مشتریان تدارک ببینید .
•    در منوی صبحانه حتما در مورد مواد تشکیل دهنده غذا ، توضیح بدهید به ویژه اگر نام خوراک در منوی شما نا آشنا باشد مانند : املت اسپانیایی ! یا سینی صبحانه درباری ! اگر از نام هایی مانند این ها استفاده می کنید باید ترکیبات و شکل خوراک را به طور کامل برای مشتری تشریح کنید . پیشنهاد می کنم تصویری از خوراک را در منو قرار دهید .
•    وعده غذایی صبحانه ، معمولا ارزان تر از سایر وعده های غذایی است . مشتریان با درآمدهای متوسط و پایین هم معمولا می توانند این وعده غذایی را در یک کافه – رستوران با قیمت های مناسب صرف کنند. بنابراین شما می توانید برنامه های خاصی را برای تبلیغات و جذب مشتریان برای استفاده از خدمات و غذاهای کافه – رستوران شما برای میهمانی ها و دعوت های گروهی خود ، به کار بگیرید . از این راه می توانید درآمدهای خود را بیشتر کنید .
برای مشورت در زمینه راه اندازی کافه رستوران به ویژه کافه – رستورانی که وعده غذایی صبحانه را به طور تخصصی ارایه کند با ثریا شف تماس بگیرید . ما طرح های اقتصادی مناسبی برای شروع و توسعه کار و کسب شما داریم.
به شما پیشنهاد می کنم ، به اطلاعات کارگاه آموزشی سینی های صبحانه ، پخت و سرو صبحانه در کافه – رستوران ها که توسط ثریا شف برگزار می شود مراجعه کنید . این دوره آموزشی مهارت و تجربه لازم برای تدارک و راه اندازی یک منوی صبحانه در کافه – رستوران را به شما ارایه می دهد .
برای آگاهی از خدمات مشاوره راه اندازی رستوران و فست فود و کافی شاپ با ثریا شف تماس بگیرید .  

 

 1. افتاب گفت:

  سلام .برای تهیه فیلم اموزشی کارگاه عملی منوی صبحانه باید چیکار کنم؟ایا میشه فیلم اموزشی ابن کارگاه رو خرید؟

  • sorayachef گفت:

   سلام

   شما می توانید از طریق صفحه تماس با ما درخواست خود را ارسال نمایدد

   شاد و سربلند باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *