راه اندازی کافی شاپ

بازار کافی شاپ ها در دوران امروز داغ بوده و با توجه به نسل جوان پرجمعیتی که در کشور داریم، کافه بروهایمان نیز زیاد هستند.

با این حساب به نظر می رسد که ایده ی راه اندازی کافی شاپ به اندازه ی کافی پولساز هست، تنها کافی ست که شما قدم هایتان را دقیق و حساب شده و البته با کمک گرفتن از یک مشاور راه اندازی کافی شاپ بردارید.

البته این بازار مدت هاست که رشد کرده و همان طور که می بینید رقبای زیادی پیش تر از این مهر خود را کوبیده اند. با این همه همچنان می توانیم با یک طرح تجاری قوی وارد بازار کافی شاپ ها شده و به قول معروف سری در سرا دربیاوریم.

در اینجا به ذکر چند نکته ی ضروری و کلیدی در راه اندازی کافی شاپ می پردازیم که در بدو امر می تواند در نوشتن طرح تجاری شما مفید و موثر باشند.

 

 نقاط قوت خود را بشناسید

قرار نیست شما با الگو برداری از یک کافی شاپ دیگر به یک برند مشهور و معتبر تبدیل شوید. اگر می خواهید مشتری های محلی داشته باشید و به درآمد بخور و نمیری دست پیدا کنید، الگوبرداری و کپی کاری فکر بدی نیست. اما اگر فکرهای بزرگی برای کافی شاپ خود دارید، به هیچ وجه به سراغ کپی برداری نروید. شما باید نقاط قوت خود را شناسایی کرده و با توسعه دادن آن ها و مانور دادن روی این نقاط قوت، برندی جدید خلق کنید.

 

نیازهای مشتریانتان را بشناسید

شما باید گروه مخاطبان خود را مشخص کرده و نیازهای آن ها را درک کنید. در حالی که شما ممکن است برنامه ریزی جدی و درستی داشته باشید،امکانات، منو، قیمت گذاری، خدمات، ساعات کاری، ابتکارات تبلیغاتی و …، همگی در سطح عالی باشند اما بدون درک نیازهای مشتریان ممکن است همه ی این ها در جهتی دور از آن چیزی که مشتری می خواهد حرکت کره و در نهایت به ثمر واقعی و دلخواه نرسد.

 

 

منوهای کافی شاپی را به خوبی بشناسید

شما برای این که یک منوی کافی شاپ جذاب و پرطرفدار خلق کنید، باید احاطه ی کافی روی منوهای کافی شاپی داشته باشید.

 

 

کارکنان خود را تحت آموزش حرفه ای قرار دهید

کارکنان کافی شاپ به اندازه ی منو مهم هستند. بدون داشتن کارکنانی موجه و دارای پرستیژ کاری لازم، هر آن قدر منوی شما مملو از خوردنی ها و نوشیدنی های خوشمزه باشد، مشتری ها راضی بیرون نخواهند رفت. 

 

 

حمیدرضا طباطبایی

مشاور توسعه کار و کسب در صنعت رستوران داری و فست فود

09129381912 

شما می توانید مطالب کوتاه و کاربردی مدیریت و توسعه کار و کسب رستوران داری را درکانال تلگرام ثریا شف به نشانی زیر دنبال کنید.

 http://t.me/sorayachefiran

از صفحه اینستاگرام ما هم دیدن بفرمایید : ghazasanat#

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *