برگزاری موفقیت آمیز کارگاه آموزشی تکنولوژی تولید سس های سلامت محور

برگزاری موفقیت آمیز کارگاه آموزشی تکنولوژی تولید سس های سلامت محور
کارگاه آموزشی سس های سلامت محور در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۸ و ۹ بهمن ماه ۹۳ با پشتیبانی و تدارک سایت ثریاشف و مرکز مطالعات توسعه مدیریت در صنعت فست فود و رستوران داری ثریاشف  برگزار شد.
مدرس این دوره آموزشی آقای مهندس جواد سرایی از پیشکسوتان و اساتید باتجربه در زمینه فرمول نویسی و تهیه و تولید انواع سس ها و چاشنی های صنعتی بودند.

DSC_0253

استاد دوره مهندس سرایی

از ایده های خلاقانه این کارگاه آموزشی ، اجرای کارگاهی تهیه چند نوع سس سلامت محور بر پایه استفاده از گیاهان و انواع فراورده های لبنی و تهیه چند نوع سالاد و خوراک با استفاده از این سس ها و چاشنی ها به عنوان طعم دهنده بود.
در این دوره آموزشی ، علاوه بر کارشناسان واحدهای صنعتی تعدادی از مدیران فست فودها و رستوران های معروف در شیراز مانند فست فود و رستوران صوفی ، فست فود باگرو ، فست فود دیب دین ، رستوران و مجتمع پذیرایی فتح المبین ، فست فود KFC ، فست فود سفیر نیز حضور داشتند .

DSC_0259

شرکت کنندگان در دوره

در کارگاه آموزشی تولید سس ها و چاشنی های سلامت محور ، فراگیران با تهیه سس های سلامت و ایورودایی ( گیاهی ) ویژه افرادی که به طور عمده از محصولات گیاهی استفاده می کنند و انواع سس های رژیمی کم کالری و کم چربی بر پایه فراورده های لبنی آشنا شدند.
این دوره آموزشی با رضایت ۸۷/۹۸ درصدی شرکت کنندگان در روز پنج شنبه ۹ بهمن ماه ۹۳ ، پایان یافت .
مرکز مطالعات توسعه مدیریت در صنعت فست فود و رستوران داری شرکت ثریا ، برای سال ۹۴ کارگاه های آموزشی متنوعی را برنامه ریزی نموده است ، که اعلام خواهد شد.

DSC_0242

نمونه ای از غذای آماده شده در کارگاه آموزشی تکنولوژی تولید سس های سلامت محور

DSC_0250

سس تهیه شده در کارگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *