اهمیت آموزش در صنعت هتلداری

آموزش یک عامل کلیدی برای پیشرفت و توسعه منابع انسانی می باشد و جریانی است که طی آن افراد دانائیها، مهارت ها، طرز برخوردها و گرایش های مناسب را جهت ایفای نقشی خاص می آموزند. آموزش یک سرمایه گذاری ضروری برای هر سازمان است و فعالیت های آموزشی با کل فعالیت های کسب و کار در ارتباط است. هدف اساسی آموزش، کمک به سازمان جهت نیل به مقاصدش می باشد. آموزش به دنبال توسعه صلاحیت ها و شایستگی کارکنان و بهبود عملکرد آنها می باشد. از جمله مزایای آموزش برای کارکنان، افزایش رضایت شغلی، کمک به بهداشت و ایمنی فردی و افزایش مهارت ها و میزان انعطاف پذیری کارکنان می باشد. همچنین آموزش برای کارفرمایان نیز مزایایی از جمله: افزایش سود، افزایش استانداردهای عملکرد، استفاده بهینه از منابع، کاهش اتلاف منابع، کاهش شکایات، کمک به استخدام کارکنان، چرخش شغلی، کمک به برنامه ریزی طرح جانشین و بهبود رضایت مشتری را همراه دارد.

با توجه به اهمیت نیروی انسانی در صنعت هتلداری ، موضوع آموزش در مدیریت منابع انسانی از اهمیت به سزایی برخوردار خواهد بود. ارائه آموزش اثر بخش در یک سازمان مدرن، مستلزم تفکر جدید، مدل های جدید، رویکرد جدید و ابزارها و ساز و کارهای جدید است. پر واضح است که توسعه منابع انسانی نقطه آغازین توسعه صنعت هتلداری می باشد. این موضوع تا حدی حائز اهمیت می باشد که برخی از هتل های زنجیره ای مطرح دنیا موفقیت خود را مرهون نحوه مدیریت منابع انسانی خود و به طور اخص آموزش های مستمر و برنامه ریزی شده خود می دانند. در این میان، یکی از بهترین رویکردها پیرامون توانمندسازی منابع انسانی مربوط به هتل رادیسون بلو در شزین لهستان می باشد.

رادیسون بلو، هتلی با خدمات کامل و در مقیاس جهانی است و از پویاترین گروه های هتلی در جهان، به نام گروه هتلی رزیدور است. هدف گروه رزیدور، جذب مهمانان فراوان از طریق ارائه مکان های اقامتی با سطوح مختلف قیمت، امکانات رفاهی و لوکس است که شامل امکانات درجه بالا و خانوادگی و نیز خدمات لوکس با بالاترین تکنولوژی است. عنصر اصلی کارکرد این هتل، ارائه خدمات از طریق کارکنان آن است، از این جهت اثر بخشی و به ویژه کیفیت خدمات آن عمدتاً به ساختار سازمانی آن مربوط است. ساختار سازمانی خطی هتل رادیسون بلو در شزین لهستان براساس وابستگی سلسله مراتبی است. در این هتل، هر کارمند دارای یک سرپرست است و این امر سبب تصمیم گیری سریع و اجرای تصمیمات می شود. این ساختار، حامی شفافیت سلسله مراتب سازمانی و مسئولیت پذیری تمامی کارکنان آن است. در این هتل، منابع انسانی عنصر کارکردی مهمی بوده و این هتل مرجعی برای مدیریت مناسب منابع انسانی بر حسب ارائه آموزش های مستمر و روش های ایجاد انگیزش در کارکنان هتل است.

 

 

حمیدرضا طباطبایی

مشاور توسعه کار و کسب در صنعت رستوران داری و فست فود

09129381912 

شما می توانید مطالب کوتاه و کاربردی مدیریت و توسعه کار و کسب رستوران داری را درکانال تلگرام ثریا شف به نشانی زیر دنبال کنید.

 http://t.me/sorayachefiran

از صفحه اینستاگرام ما هم دیدن بفرمایید : ghazasanat#

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *